• Zápis na šk. rok 2024/2025

25.5.2024 (sobota) od 9,00 hod. do 16,00 hod.

Žiadosť do MŠ 2024/2025

• Pre dieťa, ktoré dovŕšilo päť rokov veku do 31.augusta 2024 je predprimárne vzdelávanie povinné.

• Od školského roka 2021/2022 bude môcť dieťa plniť povinné predprimárne vzdelávanie aj formou individuálneho vzdelávania.

• Pri posudzovaní žiadosti sa bude prihliadať na kapacitné možnosti MŠ.

• Na predprimárne vzdelávanie v materskej škole sa prijíma spravidla dieťaťa od troch do šiestich rokov

• Ak to kapacita MŠ umožňuje , možno výnimočne prijať aj dieťaťa od dvoch rokov

• Podmienky prijatia:

• Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijíma dieťa, ktoré dovŕšilo piaty rok (povinné predprimárne vzdelávanie) a dieťa s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky, súrodenci detí, ktoré navštevujú MŠ (dosiahnutý vek 3 roky do 31.augusta 2024), uprednostnené budú deti s trvalým pobytom v obci.

• Deti sa do MŠ prijímajú na základe žiadosti zákonného zástupcu k začiatku školského roka. Pokiaľ je voľná kapacita aj v priebehu roka

• Dieťaťa sa prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorá je podpísaná obidvoma zákonnými zástupcami. Spolu so žiadosťou predkladá aj potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní.

• Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží okrem žiadosti a potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie. Ak sa jedná o dieťa so zmyslovým postihnutím, predloží vyjadrenie príslušného odborného lekára

• Riaditeľka po dohode so zriaďovateľom zverejní od 1.mája do 31.mája príslušného kalendárneho roka miesto a termín podávania žiadosti pre nasledujúci školský rok na informačnej tabuli MŠ, v šatniach a prostredníctvom miestnych médií. Riaditeľka spolu s miestom a termínom zverejní aj podmienky prijímania detí do materskej školy.

• Rozhodnutie o prijatí/neprijatí dieťaťa riaditeľ materskej školy vydá s pravidla najneskôr do 30. júna - Prijatie dieťaťa platí až do času, kým nezačne plniť školskú dochádzku alebo kým riaditeľ predčasne neukončí predprimárne vzdelávanie.

• Podmienky prijímania detí prerokuje riaditeľka s pedagogickou radou a radou školy - Pri pokračovní plnenia povinnej predškolskej výchovy predloží zákonný zástupca písomný súhlas o pokračovaní príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast a informovaný súhlas podpísaný obidvoma rodičmi.

Adaptačný pobyt

• Riaditeľ materskej školy má možnosť rozhodnúť o adaptačnom pobyte - O adaptačnom pobyte sa hovorí najmä vo vzťahu k deťom zdravím, u ktorých je predpoklad, že by mohli mať problémy zadaptovať sa na úplne iné podmienky, než na aké sú zvyknuté z domu. Môže dôjsť k dohode medzi riaditeľom materskej školy a zákonným zástupcom o tom, že sa zmení čas pobytu dieťaťa v materskej škole z napr. 2-3 hodín denne postupne na celý deň. V súlade s ustanovením § 59 ods. 4 zákona č. 245/2008 Z.z. nesmie byť adaptačný pobyt dieťaťa dlhší ako tri mesiace. Ak je adaptácia úspešnejšia ako sa predpokladalo, môže byť ukončená aj skôr. Základom úspechu je spolupráca zákonných zástupcov s pedagogickými zamestnancami materskej školy.
      • Vyhláškou MŠ SR č. 541/2021 Z.z. (§ 6 ods. 1) má riaditeľ materskej školy ustanovenú kompetenciu, že v prípade zníženej adaptačnej schopnosti dieťaťa môže na základe žiadosti zákonného zástupcu rozhodnúť o prerušení dochádzky dieťaťa do materskej školy na dohodnutý čas.
      • Riaditeľ materskej školy môže prijať iné dieťa na miesto dieťaťa, ktoré má prerušenú dochádzku do materskej školy, pričom v rozhodnutí uvedie, že toto dieťa príjíma na čas od DD.MM.RRRR do DD.MM.RRRR. Zákonný zástupca dieťaťa so zníženou adaptačnou schopnosťou v dostatočnom časovom predstihu (najneskôr 2 týždne pred uplynutím času dokedy má dieťa prerušenú dochádzku do materskej školy) písomne oznámi riaditeľovi, či bude dieťa pokračovať v predprimárnom vzdelávaní v materskej škole -
      • Ak zákonný zástupca dieťaťa, ktoré bolo do materskej školy prijaté na čas počas prerušenia dochádzky dieťaťa má naďalej záujem o to, aby jeho dieťaťa navštevovalo materskú školu, musí v dostatočnom predstihu (najneskôr 2 týždne pred uplynutím času, ktorý má uvedený v rozhodnutí o prijatí počas prerušenia dochádzky iného dieťaťa do materskej školy) podať novú žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy a spolu s ňou aj predložiť potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast